sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
Logo WSM Chełmiec
2010-01-13 08:23

Zapraszamy do zapoznania się z projektami logo Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego CHEŁMIEC.
Autorem jest Grzegorz Skiba ze Świdnicy, profesjonalny grafik reprezentujący firmę ALTEREGO, z którym klub nawiązał ścisłą współpracę.
Tarcza i cały charakter logo ma nawiązywać do rycerskiej spóścizny i tradycji w rejonie Wałbrzycha i Świdnicy - liczne zamki i grody, w tym jeden z najbardziej znanych: Zamek Książ.
- projekty logo (kliknij)


Kolejnym aspektem zastosowania tarczy jest określanie zawodników żużlowych jako "rycerzy czarnego sportu". Tutaj mamy nadzieję, że częściej będziemy wracać z tarczą niż na tarczy :)
Sam motyw kasku motocyklowego nawiązuje do herbów rycerskich, na których często widniała przyłbica lub hełm, jako nieodzowny element ubioru rycerza - podobnie jak kask w przypadku zawodnika motocyklowego.

Istotnym elementem herbów rycerskich było również oręże, z którego władania dany ród słynął. Najczęściej były to skrzyżowane miecze, topory, halabardy lub włócznie w tle za tarczą. Z tego też narodził się pomysł skrzyżowania w naszym logo tloków z korbowodami, które stanowią analogiczne do rycerskiego oręże do walki na torze wyścigowym, żużlowym lub motocrossowym.
Tłoki maja również uświadomić rywalom, że zawodnicy WSM będą bezwględni i skuteczni w drodze do sukcesów sportowych :)

Ostatnią i bardzo ważną rzeczą sa barwy. Nawiązują one do dwóch dużych i silnych swego czasu klubów: kolor niebieski do Górnika Walbrzych, natomiast czarny do Zagłębia Wałbrzych.
Kolor czarny ma również w tym przypadku nawiązywać do górnictwa z którego słynął cały region, stąd też w dolnej części tarczy czarne węgliki.
Natomiast sama nazwa CHEŁMIEC, która widnieje na tarczy, pochodzi od góry u podnóża której powstał klub.

Źródło: wsm.org.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: