sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
Łukasz Bembenik drużynowym V-ce Mistrzem Polski 2009
2009-10-22 08:29

To ogromny sukces. Zawodnik naszego teamu Łukasz Bembenik wywalczył 18 października na torze w Chełmnie tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Polski 2009. Były to już ostatnie zawody Łukasza w tym sezonie i sprawił wszystkim niespodziankę na zakończenie. W zawodach drużynowych sumuje się punkty zdobyte przez 3 zawodników występujących jako zespół w minimum dwóch różnych klasach.
Łukasz wraz z kolegą klubowym Łukaszem Lońką startował w klasie MX2 – motocykli o poj. 250 ccm, a trzeci zawodnik Jacek Lońka startował w MX1 – klasa motocykli o pojemności 450 ccm.
Niestety nie obyło się bez pecha. Łukasz w trakcie wyścigu uległ poważnemu wypadkowi i sytuacja wyglądała bardzo niekorzystnie, ponieważ uszkodzony został przedni hamulec – urwała się dźwignia. Właściwie oznaczało to już tylko wycofanie się z rywalizacji i dyskwalifikację całego zespołu. Jednak Łukasz błyskawicznie podjął decyzję, że pojedzie dalej dysponując tylko tylnim hamulcem. To była bardzo ryzykowna decyzja, jednak podyktowana ogromną determinacją. Mimo braku przedniego hamulca, który ogrywa kluczowa rolę w motocrossie, Łukasz finiszował na 4 miejscu !!! To wraz z I miejscem Łukasza Lońki i 4 miejscem Jacka Lońki w MX1 pozwoliło na zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowych Mistrzostw Polski z czego się ogromnie cieszymy.


Paweł Isański szef temu:
"To było wspaniałe ukonorowanie ciężkiej pracy, którą zawodnicy wykonywali przez czały sezon. Zawody to końcowy etap ciężkiego procesu przygotowań i wyrzeczeń jakie musi ponieść zawodnik. Mozolna praca przez cały rok, której się nie widzi. Generalnie ten sezon był dla nas bardzo ciężki. Z powodu sytuacji ekonomicznej wycofało się kilku sponsorów. Problem ten dotyczył również innych teamów, które całkowicie wycofały się w tym sezonie z rywalizacji. Bardzo chciałbym w tym momencie podziękować wszystkim sponsorom, ktorzy pomogli nam ten sezon przetrwać umożliwiając Łukaszowi starty i dalszy rozwój, a zwłaszcza KGHM Polska Miedź S.A. i Automobilklubowi Głogów - którzy zakupili dla Łukasza motocykle, firmom EXPEDUS , WULF Polska , AGIP i firmie transportowej ABC TRANSPORT.

Szkoda, że nie dysponowaliśmy budżetem umożliwiającym Łukaszowi treningi w Hiszpanii w styczniu, byłby jeszcze lepiej przygotowany do sezonu.
Ale teraz przed nami kolejny sezon i ciężka praca związana z pozyskaniem środków".

Źródło: wsm.org.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: