sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
Po wałbrzyskiej imprezie SPEED CROSS 2009
2009-12-04 08:21

SPEED COUNTRY 2009 była imprezą promująca sporty motocyklowe w Wałbrzychu, tworzenie ośrodka do uprawiania tych sportów poprzez budowę toru motocrossowego i miniżuzlowego.
Na przygotowanej murawie stadionu został rozegrany SPEEDCROSS czyli wyścigi motocykli cross/enduro na torze trawiastym, a specjalnie przygotowany odcinek Cross Country Enduro w pobliżu stadionu umożliwił bezpieczny trening, i pozwolił sprawdzić swoje umiejętności jazdy w trudnym terenie.

- relacja video: www.regionalnatv.pl/?s=category&cid=2&mid=829


Atrakcją imprezy był m.in. występ 6-ścio letnich żużlowców na maszynach 50cc, którzy walczyli o Puchar SpeedTube.pl oraz stoisko przygotowane przez Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA, które posiada swoją drużynę w Speedway Ekstralidze. Zawodnicy oraz pracownicy WTS-u zaprezentowali kibicom motocykl żużlowy i przygotowali niespodzianki dla tych, którzy pojawili się na stadionie. Miło nam również przekazać informację, że WTS SA pomagał przy organizacji imprezy, co mamy nadzieję jest dobrym prognostykiem przy dalszej współpracy w ramach rozwoju wałbrzyskiego speedwaya.

O poziomie imprezy może świadczyc fakt, że nagrodzeni zawodnicy stwierdzili, że na żadnych innych zawodach nie dostali tylu atrakcyjnych nagród i już zapowiedzieli udział w kolejnych edycjach.
Dziękujemy wszystkim za przybycie. Co ważne dopisała frekwencja i pogoda.
W sumie w treningu enduro brało udział 30-stu zawodnikow, natomiast w Speedcrossie rywalizowało 10 zawodników z Wałbrzycha, Nowej Rudy, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Zlotoryji, Głuszycy, Świerzawy i Wrocławia. Były Mistrz Polski Juniorów Łukasz Bembenik był gościem specjalnym i startował poza konkursem.

Zawody rozpoczęły się od poświęcenia zawodników i obiektu przez kapelana naszego klubu ks. Sławomira, następnie oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor OSiR Wałbrzych - Mariusz Gawlik. Po tej ceremoni nastąpiła prezentacja wszystkich zawodników, równiez tych małych i legendy wałbrzyskiego żużla pana Ludwika Wilka, który w latach 50-tych ścigał sie na żużlu m.in na stadionie na którym odbywały się zawody. Jak usłuszał motocykl żużlowy Karola Sroki i zobaczył go w uślizgu, w oczach Pana Ludwika pokazaly się łzy i jedyne co powiedział to: " ten ryk, ta szpryca...." i tu nastapiło totalne wzruszenie.

Maszyna żużlowa i prędkość z jaką pokonywał na niej zakręty w uślizgu junior drużyny żużlowej z Ostrowa - Karol Sroka, wprawiały wałbrzyszan w osłupienie, niedowierzanie i podziw.

Po pokazie wystartowali mali żużlowcy którzy rywalizowali o puchar SpeedTube.pl - 6-ścio latkowie i 10-latka. Jazda młodych motocyklistów zrobiła na widzach duże wrażenie. Równiez 8-letni Oskar Woźniak zafascynował kibiców, prezentując swoje umiejetności podczas skoków na specjalnie przygotowanej rampie.

Po miniżużlu rozpoczeła się rywalizacja w Speedcrossie, która okazała sie również bardzo widowiskowa i wymagąjaca dla samych zawodników. Zawodnicy bardzo dobrze sie bawili, atmosfera była wspaniała, panowała czysta rywalizacja i adrenalina. Nie brakowało walki i chęci zajęcia jak najlepszego miejsca. Pełny kontakt był czymś normalnym i dało sie odczuć, że zawodnicy nie traktują zawodów tylko jako zabawy. Walka była tak zacięta, że trzeba było przeprowadzić dodatkowy bieg - dogrywkę o I miejsce, ponieważ dwóch zawodników zgromadziło po tyle samo punktów.

W międzyczasie można było oglądać technikę jazdy na specjalnie przygotowanej trasie enduro w miejscu, gdzie planowana jest budowa toru motocrossowego. Tam z kolei wrażeń dostarczał były Mistrz Polski Juniorów Łukasz Bembenik, który "fruwał" na wyskokach.

Jednym słowem impreza bardzo udana, która zgromadziła sporo kibiców, a nieużywany do tej pory i zapomniany stadion Victorii znowu odżył po 20-tu latach, co stwarza ogromną szansę dla Sobięcina i okolicy.

Po pozytywnych komentarzach i opiniach ktore otrzymaliśmy od samych zawodników, widzów i zgromadzonych mediów, jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej pracy i obiecujemy, że będą następne edycje imprezy i kolejne zawody motocyklowe w Wałbrzychu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Korzystając z okazji chcemy podziękować sponsorom i firmom, które pomogły nam w organizacji imprezy: Przedsiebiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Zimny, Hurtownia Budowlana MARCCO, PEC Wałbrzych, OSiR Wałbrzych, MOTOŚWIDNICA, OSiR Wałbrzych, SPARK, Pensjonat LUNA
Nagrody dla zawodników ufundowały firmy BLASCAR, SPEEDTUBE.pl, URZĄD MIASTA, INTER-MOTORS, OSiR.


Wyniki:
Miniżużel:
I miejsce - Emilia Isańska
II miejsce - Kuba Piątek
III miejsce - Kuba Isański

Speedcross:
I miejsce: Stuczyński Łukasz
II miejsce: Hojny Wojciech
III miejsce: Nowakowski Kamil

Źródło: wsm.org.pl
 


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: