sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
SPEED COUNTRY - pokazy motocrossowe i żużlowe w Wałbrzych
2009-11-20 08:13

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe zaprasza mieszkańców Wałbrzycha i nie tylko na SPEED COUNTRY 2009 - pokazy motocrossowe i żużlowe, jedyną taką imprezę w kraju, która odbędzie się na terenie stadionu "Victoria" przy ul. Sportowej na Sobięcinie, w sobotę 28 listopada od godz. 10:30 do 15:00.
Na przygotowanej bieżni stadionu zostanie rozegrany SPEEDCROSS czyli wyścigi motocykli cross/enduro. W naszym kraju mało znana dyscyplina podobna do speedway’a, przez niektórych uważana za bardziej widowiskową. Sześciu zawodników podczas trzech okrążeń na torze nie tylko walczy z przeciwnikami, ale też z szykanami rozstawionymi na prostych.


Atrakcją imprezy będzie występ 6-ścio letnich żużlowców na maszynach 50cc, którzy będą walczyli o Puchar SpeedTube.pl.
Gościem specjalnym będzie zawodnik Mistrzostw Polski w Motocrossie i były Mistrz Polski Juniorów – Łukasz Bembenik.
Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta przyjedzie również drużyna żużlowa ATLAS-u Wrocław, która utworzy na stadionie miasteczko żużlowe.
Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze speedway'em zaprezentowane zostaną motocykle żużlowe, zostanie również pokazana jazda w pełnym uślizgu przez juniora klubu zuzlowego z Ostrowa Wlkp.
Będzie można zrobić pamiątkowe fotki na maszynach i z zawodnikami, oraz porozmawiąć z "rycerzami" czarnego sportu.

Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych, motocross i enduro w miejscach przystosowanych i dedykowanych do tego typu sportów oraz tworzenie podwalin sportu żużlowego i off-roadowego w Wałbrzychu.

Źrodło: wsm.org.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: