sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
Ruszyła wałbrzyska sekcja miniżużla
2009-10-23 14:09

Pierwszy trening już się odbył. Wzięło w nim udział dwóch zawodników: Kuba Isański z Wałbrzycha i Kuba Piątek ze Strzegomia. W sekcji mamy jeszcze jednego chłopca - 8-latka z Bolesławca.
Dzięki zaangażowaniu dyrektora OSiR-u Pana Gawlika, mamy do dyspozycji porzucony i niewykorzystany stadion VIKTORII w dzielnicy Sobięcin.
Jest to wspaniały obiekt, zapomniany i zaniedbany, chcemy przywrócić mu dawny blask jednak poprzez inną już niż piłka nożna dyscyplinę sportu, a mianowicie żużel i motocross. Chcemy oprócz sekcji miniżużla stworzyć, szkółkę motocrossową dla 6-latków. To nic nowego. W Europie szkółki motocrossowe i miniżużlowe działają już z powodzeniem od wielu lat, dlatego my w sportach motorowych nie odnosimy niestety spektakularnych sukcesów, poza wyjątkami. W porówniu z naszym zachodnimi i południowymi sąsiadami jestesmy kilka lat do tyłu.


Obiekt przy ul. Sportowej idealnie sie do tego celu nadaje. Posiada bieżnię żużlowa i praktycznie przy niewielkich nakładach finansowych można go dostosować do naszych potrzeb.

Władze miasta też są mocno w tą sprawę zaangażowane i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mamy kontakty z klubami miniżużlowymi z Danii, gdzie funkcjonuje Speedway Mini Liga i kluby są zainteresowane rozegraniem na Sobięcienie międzynarodowych zawodów.

To będzie wspaniała promocja miniżuzla w Polsce i oczywiście dla Wałbrzycha i regionu. Trzeba pamiętać, że speedway jest w wielu miastach w Polsce sportem nr1 i mamy spore tradycje oraz najmocniejszą i najlepszą ekstraligę żużlową na świecie.

Nawet w Poznaniu odrodził się ostatnio klub żużlowy, również Warszawa, która dysponuje starym stadionem żużlowym chce znowu zaistnieć w tym sporcie, co świadczy tylko o ciagle rosnącej popularności żużla w naszym kraju.

Źródło: wsm.org.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: