sport
motoryzacja.sport.walbrzych.pl

Sporty motorowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska motoryzacja, rajdy, wyścigi.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-05-19 13:04

Ostatni komentarz: brawo Kajtek!!
dodany: 2009.05.23 13:18:08
przez: onion
czytaj więcej
POLECAMY
Łukasz Bembenik z punktami w Mistrzostwach Europy
2009-07-03 14:50

21 czerwca na wspaniałym torze motocrossowym w Głogowie odbyła się runda Mistrzostw Europy w najbardziej prestiżowej klasie OPEN. W rundzie tej debiutował nasz zawodnik Łukasz "LUCKEN" Bembenik.
Do ostatniej chwili start naszego zawodnika stał pod znakiem zapytania, ponieważ 2 tygodnie wczesnej na treningu Łukasz doznał poważnej kontuzji prawego nadgarstka.
Był przez to wykluczony z wszelkich treningów, z tego też powodu nie wystartował również we wcześniejszej rundzie Mistrzostw Polski w Lublinie. Jednak determinacja sprawiła, że mimo bólu Łukasz postanowił wziąć udział w Mistrzostwach Europy.
Piątkowe treningi i sobotnie kwalifikacje musiał jechać inaczej niż zwykle, wykonywał tylko kilka okrążeń, żeby nie przeciążać reki, zajmując ostatecznie 12 miejsce startowe. W niedzielę w pierwszym wyścigu, start nie przebiegł po mysli Łukasza i po pierwszym okrążeniu spadł na 22 pozycję. Zaczął regularnie odrabiać straty i po pięknej i efektownej jeździe na metę przyjechał na 14 pozycji.


Po dwóch godzinach został rozegrany drugi bieg, w którym Łukasz zaprezentował bardzo dobre tempo. Nie ustępował pola i toczył piękną walkę o każdą pozycję. Skoki „LUCKENA” wprawiały w zachwyt zgromadzonych na torze kibiców. Na metę wjechał na 13 pozycji, zajmująć ostatecznie po dwóch wyścigach 13 miejsce.

Był to udany debiut Łukasza w tej prestiżowej imprezie, mimo że na co dzień startuje w klasie MX2 i nie posiada dużego doświadczenia w startach w klasie wyższej. Dodatkowo jest to jego pierwszy sezon w seniorach, bowiem w zeszłym roku startował jeszcze jako junior.

Jednak mimo braku doświadczenia i kontuzji, zdobył cenne punkty i wyprzedził wielu utytułowanych zawodników z Europy. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejna rundę Mistrzostw Polski, która odbędzie się 26.07 na torze w Lipnie. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: wsm.org.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: